Specjaliści

dr Magdalena Urbańska

Jestem dr n. hum. w zakresie językoznawstwa, specjalistą neurologopedą, wykładowcą akademickim. Założyłam pracownię kompleksowej diagnostyki i terapii osób dorosłych z nabytymi zaburzeniami mowy i języka Afazjanie - Wsparcie Osób z Zaburzeniami Komunikacji wraz z Pracownią Mikropolaryzacji Mózgu.

Jestem certyfikowanym specjalistą Mikropolaryzacji mózgu (tDSC), terapeutą i szkoleniowcem elektrostymulacji mięśniowo-nerwowej oraz specjalistą kinesiotapingu neurologopedycznego.

Od 10 lat pracuję w Uniwersyteckim Szpitalu w Zielonej Górze na oddziale Rehabilitacji Neurologicznej. Zajmuję się diagnostyką i terapią zaburzeń mowy i języka u osób dorosłych o podłożu neurologicznym – afazją, dyzartrią, pragnozją, mutyzmem, zaburzeniami neurodegeneracyjnymi oraz dysfagią (zaburzeniami połykania). Przynależę do Polskiego Towarzystwa Logopedycznego oraz Polskiego Związku Logopedów.

Skontaktuj się ze mną:

+48 695 689 196
afazjanie.wsparcie@gmail.com

 

mgr Monika Bordakiewicz

Jestem filologiem polskim i logopedą. W pracowni Afazjanie –Wsparcie Osób z Zaburzeniami Komunikacji wykonuję zabiegi mikropolaryzacji mózgu u dzieci i dorosłych. Specjalizuję się w terapii zaburzeń mowy, języka i komunikacji o podłożu neurologicznym. Przeprowadzam wystandaryzowane testy diagnostyczne w kierunku ryzyka zagrożenia dysleksją u dzieci 3,4,5,6-letnich. W oparciu o wyniki badań oraz normy rozwojowe przygotowuję plany terapii oraz zalecania do dalszej pracy.

Skontaktuj się ze mną:

+48 502 429 816
afazjanie.wsparcie@gmail.com

 

mgr Mateusz Hozakowski

(nr prawa wykonywania zawodu 5937)

Jestem specjalistą fizjoterapeutą, wykładowcą akademickim w Katedrze Fizjoterapii UZ, uczestnikiem licznych kursów i szkoleń (PNF rozwijający, terapia manualna, terapia bazalna, masaż tensegregacyjny i inne).

Od 2010 roku pracuję w Uniwersyteckim Szpitalu w Zielonej Górze w Zakładzie Rehabilitacji w Pododdziale Rehabilitacji Neurologicznej na stanowisku specjalista fizjoterapii. Współpracuję również z ZSR Start w Zielonej Górze jako trener Power Liftingu osób niepełnosprawnych.

Skontaktuj się ze mną:
afazjanie.wsparcie@gmail.com

+48 792 630 705

 

Afazjanie to zespół specjalistów, którzy nieustannie poszukują nowych rozwiązań terapeutycznych budując model holistycznej pomocy osobom z afazją.