I. Pierwsza wizyta w Pracowni Mikropolaryzacji Mózgu
Na pierwszym spotkaniu z pacjentem przeprowadzam wywiad dotyczący wskazań i przeciwwskazań do mikropolaryzacji i ustalam cele terapii. W oparciu o dane medyczne oraz obraz kliniczny pacjenta sporządzam wstępny protokół stymulacji (miejsce rozmieszczenia elektrod, czas trwania, natężenie prądu i inne).
II. Wizyta u neurologa
Pacjent zgłasza się do lekarza wraz z dokumentacją:
- karta wywiadu, protokół mikropolaryzacji,
- EEG (z przed maksymalnie trzech miesięcy, najlepiej świeże wyniki). Badanie to można wykonać bez skierowania lekarskiego.
- historia choroby (karta wypisu ze szpitala, wyniki tomografii komputerowej, rezonansu, diagnozy specjalistów i inne).
Kwalifikację do zabiegów dokonuje lekarz neurolog, z którym Pracownia Mikropolaryzacji Mózgu współpracuje. Kwalifikację może przeprowadzić również lekarz neurolog/neurochirurg wybrany przez pacjenta.
Mikropolaryzację mózgu przeprowadza się w cyklach. Każdy cykl terapeutyczny to 10-dniowa stymulacja połączona z treningiem neurologopedycznym. Przerwy pomiędzy cyklami wynoszą od miesiąca do dwóch. Czas ten powinien być wykorzystany na intensywną rehabilitację. W zależności od deficytów neurologicznych, określonych celów i osiąganych efektów zaleca się przeprowadzenie kilku cykli.
Wskazania do tDSC:
- udary mózgu
- neurorozwojowe zaburzenia u dzieci
- urazy czaszkowo-mózgowe
- zaburzenia komunikacyjno-językowe (afazja)
- deficyty neuropsychologiczne (zaniedbywanie połowicze, apraksje, agnozje, zaburzenia pamięci i uwagi)
- neurorehabilitacja po przebytym COVID-19
- migrena, dystonia, ból przewlekły
- choroby zwyrodnieniowe mózgu (Parkinson, Alzheimer) przebiegające z zaburzeniami poznawczymi i emocjonalno-osobowościowymi
- mózgowe porażenia dziecięce
- ADHD
- autyzm
- padaczka lekooporna
- inne zaburzenia neurologiczne
PRZYWRÓĆ ZDROWIE MÓZGU
Zabiegi mikropolaryzacji mózgu mają szerokie zastosowanie terapeutyczne. W swojej działalności specjalizujemy się w neuroterapii osób dorosłych z nabytymi zaburzeniami językowo-komunikacyjnymi oraz szeroko pojętymi zaburzeniami funkcji poznawczych (w wyniku udaru mózgu, urazu czaszkowo-mózgowego.) W turnusach mikropolaryzacji uczestniczą również DZIECI z zaburzeniami neurorozwojowymi oraz komunikacyjnymi o różnej etiologii. Zabiegi te skutecznie usprawniają i przyspieszają terapię neurologopedyczną - dzieci zaczynają komunikować, a dorośli odzyskują utracone umiejętności.
Przeciwwskazania:
ciała obce, implanty, klipsy metalowe, rozrusznik serca, ciąża, nowotwory, epilepsja.
Powikłania:
zaczerwienienie skóry w miejscu przyłożenia elektrod.